Obavijesti za maturante

MZO natječaji
20.11.2019. 12:31
Javni poziv za odabir člana Sektorskog vijeća I. Poljoprivreda, prehrana i veterina
Rok: 4. prosinca 2019.

20.11.2019. 12:16
Rezultati Javnoga natječaja za dodjelu državnih stipendija za studente pripadnike romske nacionalne manjine za akademsku godinu 2019./2020.
Objava rang-liste studenata na temelju provedenoga Javnoga natječaja za dodjelu državnih stipendija za studente pripadnike romske nacionalne manjine za akademsku godinu 2019./2020.

13.11.2019. 13:23
Objava Javnog poziva osnovnim i srednjim školama za izradu videonajave književnog djela po izboru
Rok: 1. veljače 2020.

08.11.2019. 08:59
Raspisan natječaj za Nacionalni program stipendiranja ,,Za žene u znanosti" 2020.
Rok: 29. studenoga 2019.

07.11.2019. 10:57
Javni natječaj za izbor kandidata za članove Radne skupine za izradu Nacrta prijedloga kurikuluma nastavnog predmeta Geologije
Rok: 23. studenoga 2019.

Rezultat Natječaja za Comenius projekte partnerstva

Agencija za mobilnost i programe Europske unije obavijestila nas je 16.08.2010. da je naša prijava za Comenius školsko partnerstvo odobrena.

Navodimo dio službene obavijesti:

"

Klasa: 605-08/10-06/5

Ur. broj: 251-359-02/01/10/13-1

Zagreb, 16. kolovoz 2010. godine

Ekonomska škola Mije Mirkovića

Ivana Filipovića 2

51 000 Rijeka

gđa. Sanja Čop - Barbarić, ravnateljica

gdin. Josip Tomljanović

Predmet: Obavijest o rezultatima Natječaja 2010.godine za Comenius projekte partnerstava u okviru Programa za cjeloživotno učenje-Broj projekta:2010-1-RO1-COM06-06869 4

Poštovani,

Ovim putem Vas obavještavamo da je Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli financijske potpore za partnerstva(Privitak I)prihvatila Vaš Comenius projekt partnerstva za Natječaj 2010. godine u okviru Programa za cjeloživotno učenje koji se vodi pod brojem 2010-1-RO1-COM06-068694(Business Ideas for the Future) te mu odobrila financijsku potporu - grant u iznosu od:

22,500.00 EUR

za ostvarenje najmanje 24 međunarodne mobilnosti. "

Comenius susret svibanj

Bratislava - Kontakt seminar

Početkom studenog u Bratislavi je održan kontakt seminar u sklopu Programa za cjeloživotno učenje na kojem su sudjelovali predstavnici škola brojnih zemalja Europske unije među kojima se našao i predstavnik naše škole.

Seminar je bio namjenjen upoznavanju i osnivanju novih partnerstva između škola iz različitih država kao i osmišljavanju budućih projekata između partnera u sklopu Leonardo da Vinci i Comenius programa. Naša škola je bila zainteresirana za partnerstvo unutar Leonardo da Vinci programa koji je namijenjen za strukovne škole.

Našu školu i naš grad predstavljao je mr.sc.Josip Tomljanović,prof.savjetnik. Seminar je započeo malim sajmom na kojem su predstavnici svake od zemalja izložili nešto od karakterističnog za njihovo podneblje. Na stolovima je bilo svega: od grčkog sira, škotskog viskija pa doVrbničke žlahtine.

Seminar je premašio moja očekivanja kako u poslovnom tako i u onom neobaveznom dijelu. Dosta se radilo, a i druženje nakon radnog dijela uglavnom smo koristili za razgovore o projektima i mogućim partnerstvima.

Konačan rezultat: postali smo dio partnerstva unutar Comenius programa zajedno s Rumunjskom,Estonijom,Španjolskom,Italijom,Njemačkom i Finskom. Prijavu smo podnijeli za multilateralno partnerstvo.

Projekt partnerstva oblikovan je oko odabrane zajedničke teme ˝Business ideas for the future˝.Projekt se odnosi na zajednički rad ekonomista, informatičara,nastavnika stranih jezika,geografa,povjesničara i dr.. Cilj projekta bi bio unaprijediti zanimanje ekonomist, kroz zajedničku suradnju naših učenika i profesora koji bi osmislili kako zanimanje ekonomist unaprijediti ( učenici koji će biti budući ekonomisti bi unutar ovog projekta smislili poslove za budućnost). Svaka od škola partnera bi bila domaćin ostalima jednom u dvije godine koliko bi projekt trajao.

Rok za prijavu projekta je Veljača 2010.nakon čega ćemo znati je li naš projekt odobren. U stalnom smo kontaktu s našim partnerima.

O svim budućim događanjima uredno ćemo vas izvještavati