Događanja u školi
Studenti psihologije proveli kampanju MIND THE MIND učenicima EŠMM-a
Autor: Đurđica Kolar, 15. 5. 2017.

Tijekom travnja 2017. godine učenici drugih i trećih razreda sudjelovali su u kampanji “Mind the Mind” usmjerenoj protiv stigmatizacije psihički oboljelih osoba. Kampanja se provodi kroz psihološke radionice koje provode volonteri, studenti psihologije s Filozofskog fakulteta u Rijeci. Samu kampanju su pokrenuli članovi Europske federacije udruga studenata psihologije (EFPSA) unutar Tima za Socijalni utjecaj. Provodi se u 23 europske zemlje uz pomoć lokalnih koordinatora i volontera, studenata psihologije.

Radionicama se nastoji potaknuti sudionike na raspravu o psihičkim poremećajima kroz razne zanimljive interaktivne igre, zadatke i video uratke. Ujedno se sudionike upućuje u načine na koje mogu pomoći u borbi protiv stigmatizacije oboljelih, ali i gdje mogu zatražiti stručnu pomoć ako smatraju da je upravo njima potrebna. Učenici su pokazali veliki interes za temu i smatraju da bi se radionice trebale nastaviti provoditi i dalje.