Škola ambasador Europskog parlamenta
EU kviz
Autor: Đurđica Kolar, 21. 2. 2020.

U sklopu projekta "Škola ambasador" u petak, 21. veljače 2020. godine održan je EU kviz pod mentorstvom Vesne Pegan, prof. savjetnik i Vesne Šafar, prof. iz Ekonomske škole Mije Mirkovića Rijeka te Ene Stevović, prof. iz Hotelijersko-turističke škole Opatija. U kvizu su sudjelovali učenici 4. razreda Ekonomske škole Mije Mirkovića Rijeka i Hotelijersko-turističke škole Opatija. Učenici su prezentirali teme vezane uz Europsku uniju: klimatske promjene, migranti, Brexit i nezaposlenost. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Vesna Pegan, prof. savjetnik, Vesna Šafar, prof., Ena Stevović, prof. i Branimir Peranić, prof. zaključilo je da su svi učenici pokazali zavidno znanje i ozbiljnost u izražavanju svojih stavova.