Natjecanja
WORLD SKILLS CROATIA 2019
Autor: Đurđica Kolar, 8. 4. 2019.

Od 26. do 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu održano je Državno natjecanje učenika strukovnih škola – World Skills Croatia 2019, najveće strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe.

Oko 450 najboljih učenika strukovnih škola natjecalo  se u više od 40 strukovnih disciplina u kojima su prezentirali stručne kompetencija te demonstrirali vještine potrebne za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.

Discipline su  obuhvatile različite spektre, od frizerstva i pekarstva do suvremenih interdisciplinarnih disciplina robotike i mehatronike.

I naša je škola sudjelovala u dvije discipline:

1. Smotra i sajam vježbeničkih tvrtki
  2. Računovodstvo.

U disciplini vježbeničkih tvrtki, naša tvrtka Mono-poli d.o.o., koju su predstavljale učenice  Petra Cupać, Gloria Glavurtić i Lucija Ulčar, pod mentorstvom profesorice Klaudije Skoko, osvojila je 11. mjesto u konkurenciji 15 najboljih vježbeničkih tvrtki u Hrvatskoj.

NAJVEĆI USPJEH OSTVARILI SMO U DISCIPLINI RAČUNOVODSTVO:

NAŠ UČENIK KRISTIAN KORACA,

POD MENTORSTVOM PROFESORICE GORANE FINKE,

OSVOJIO JE 2. MJESTO.

Na sljedećoj poveznici možete pronaći galeriju fotografija s Državnog natjecanja učenika strukovnih škola – http://www.worldskillscroatia.hr/hr/naslovnica/

Gorana Finka, prof.

Klaudija Skoko, prof.